Čavisov

ANGLIČTINA

Kroužek se koná jednou týdně v úterý. Navštěvují ho děti od 3 do 6 let. Slova, se kterými se děti seznamují, jsou velmi úzce propojena s tématy, která jsou jim blízká - zvířata, barvy, počasí, předměty denní potřeby...  Do slovních her je vhodně začleněn i pohyb, který je dětem velmi přirozený. Pracujeme také s obrázky, herními kartami (pexeso, loto), společně rýmujeme, omalováváme, zpíváme... Kroužek vede Bc. Klára Sikorová.

Learn-english

GYMNASTIKA

Tato aktivita je organizována mateřskou školou přes agenturu Sportovní gymnastika Špičková Opava. Zdokonalování zdatnosti dětí probíhá pod odborným vedením trenérky zmiňované agentury jednou týdně ve čtvrtek.

Gymnastic-kids

LOGOHRÁTKY

Co to jsou Logohrátky? Jde o činnost v logopedické prevenci u dětí s vadou výslovnosti (řeči), která je dětem věnována a to vstupy do společných cvičení a aktivit třídy nebo individuálním přístupem k dítěti, vše pod záštitou speciálního pedagoga – logopeda SPC pro vady řeči Mgr. M Woska a vedením Bc. Hana Hudečkové.

Logohratky

DRAMATICKÁ ČINNOST

•je snaha uspokojit přirozenou touhu dětí po aktivitě, je zaměřená na všestranný rozvoj osobnosti dítěte a jeho schopností, hlavně na fantazii, komunikaci, kreativitu, dramatizaci a motoriku
•cílem je upevňovat etické a estetické hodnoty, naučit se používat improvizaci, formulovat vlastní názory, vnímat a umět naslouchat druhým, rozvíjet své prožitky, komunikovat a v neposlední řadě získat pohybově/taneční , výtvarné, literární dovednosti
•náplní DČ je dramatizace pohádek, říkanky a zpěv písní s pohybem na lidové písničky i z pohádek, základní baletní prvky, počátky improvizace (propojení řeči a pohybu s hudbou a to vše formou her s potřebnou motivacím tak aby se z této činnosti děti radovaly)
•děti vystupují na obecních akcích a významných událostech ( Vítání občánků, Jubilanti …), zúčastní se recitačních soutěží apod.
•DČ vede Bc. Hana Hudečková.

Dramaticky-krouzek

PŘEDŠKOLÁČEK

Předškoláček je zaměřen na všechny děti, které se chystají v letošním školním roce k zápisu do první třídy. Činnost dále rozvíjí vědomosti a znalosti dětí nabyté při činnostech v rámci vzdělávacího programu. Děti si vedou složku, kde zapisujeme pokroky dětí, aby byli rodiče informováni. Děti tak mohou procvičovat i doma s rodiči či staršími sourozenci. Krom pracovních listů využíváme mnoho didaktických pomůcek, které MŠ nabízí.

Činnosti, na které se zaměřujeme

•Rozvoj slovní zásoby, gramatické stránky řeči, motoriky mluvidel a ruky
•Rozvoj sluchového vnímání
•Rozvoj koncentrace pozornosti, postřehu a procvičování logického myšlení
•Rozvoj prostorové představivosti a kombinačních schopností
•Procvičování zrakové analýzy a syntézy, koordinace zraku a pohybu ruky

Předškoláčka vede Bc. Klára Sikorová.

Predskolacek-cv

MUZIKOTERAPIE

Muzikoterapie je jedna z prožitkových aktivit, která přináší uvolnění a zklidnění organismu. V naší mateřské škole využíváme 2 formy muzikoterapeutických činností. První je vlastní hrou na bicí nástroje vlastní výroby nebo hrou na tělo, hrou s vlastním hlasem a zpěvem. Druhá forma muzikoterapie je poslechová. Jde o zprostředkovanou produkci muzikoterapeutem, pracujícím s rozličnými hudebními nástroji. Děti jsou vtaženy do zvuků netradičních nástrojů, s podporou lidského hlasu a možností si nástroje vyzkoušet. Kroužek probíhá každý čtvrtek pod vedením PhDr.Jany Adámkové.

Dolní Lhota

ANGLIČTINA

Kroužek se koná jednou týdně v úterý. Navštěvují ho děti od 3 do 6 let. Slova, se kterými se děti seznamují, jsou velmi úzce propojena s tématy, která jsou jim blízká - zvířata, barvy, počasí, předměty denní potřeby...  Do slovních her je vhodně začleněn i pohyb, který je dětem velmi přirozený. Pracujeme také s obrázky, herními kartami (pexeso, loto), společně rýmujeme, omalováváme, zpíváme... Kroužek vede Bc. Pavlína Bušinová

GYMNASTIKA

MUZIKOTERAPIE

Muzikoterapie je jedna z prožitkových aktivit, která přináší uvolnění a zklidnění organismu. V naší mateřské škole využíváme 2 formy muzikoterapeutických činností. První je vlastní hrou na bicí nástroje vlastní výroby nebo hrou na tělo, hrou s vlastním hlasem a zpěvem. Druhá forma muzikoterapie je poslechová. Jde o zprostředkovanou produkci muzikoterapeutem, pracujícím s rozličnými hudebními nástroji. Děti jsou vtaženy do zvuků netradičních nástrojů, s podporou lidského hlasu a možností si nástroje vyzkoušet. Kroužek probíhá každou středu pod vedením PhDr.Jany Adámkové.

PŘEDŠKOLÁČEK

Činnosti, na které se zaměřujeme
•Rozvoj slovní zásoby, gramatické stránky řeči, motoriky mluvidel a ruky
•Rozvoj sluchového vnímání
•Rozvoj koncentrace pozornosti, postřehu a procvičování logického myšlení
•Rozvoj prostorové představivosti a kombinačních schopností
•Procvičování zrakové analýzy a syntézy, koordinace zraku a pohybu ruky

Předškoláčka vede Silvie Formanová.

Predskolacek-dl